Jak mít krásně rozkvetlé truhlíky?

Abychom se mohli pyšnit krásnými okenními parapety, balkóny nebo terasami plných bohatě rozkvetlých muškátů a dalších balkónových rostlin je důležité, o ně správně pečovat. Na co tedy nezapomenout?


Abychom se mohli pyšnit krásnými okenními parapety, balkóny nebo terasami plných bohatě rozkvetlých muškátů, petúnií, surfinií a dalších balkónových rostlin je důležité, o ně správně pečovat. Na co tedy při péči o tyto rostliny nezapomenout?

1)      Pravidelná zálivka – zalévejte pravidelně, ideálně každý podvečer, kdy již nesvítí sluníčko na rostliny. Substrát by neměl být příliš vyschlý, aby rostliny neměly vysoký stres (mokro = sucho).  Pro usnadnění a snížení četnosti zálivky, doporučujeme aplikovat do truhlíků a květináčů půdní kondicionér Harmonie Hydretain. Obsažené složky se usídlí u kořenů a vážnou na sebe vodu. Díky tomu, tak nedochází k  rychlému vysušování substrátu a rostliny jsou vitální, i když snížíte četnost zálivky.

2)      Pravidelně rostliny hnojit  - výběr hnojiv je široký, vhodná jsou krystalická hnojiva, např. Krystalické hnojivo Extra Muškáty a další balkónové rostliny nebo Krystalické hnojivo Extra Plod a květ. Kromě krystalických hnojiv můžete použití také i kapalná hnojivo, např. Fantazie Muškáty a další balkónové rostliny nebo Fantazie Univerzální hnojivo. Aplikují se ideálně 1x týdně zálivkou.  Obsažené živiny, tak podporují neustálou tvorbu nových květů, zlepšují barvu květu (květy jsou více syté) a udržují krásné květy na rostlině co nejdéle.

Pro milovníky přírodních produktů je vhodný přírodní, bylinný extrakt vyrobený převážně ze zlatobýlu a tymiánu Kouzlo Přírody Balkónové rostliny koncentrát. Svým složením podporuje nakvétání, růst a zdraví balkónových rostlin čistě přírodní cestou bez chemie.

3)      Kroupy, silný vítr, vysoké sucho, poškození pesticidem – pokud přijdou nečekané silné přeháňky, kroupy nebo odjedete na víkend a nezajistíte rostlinám dostatek vody, může dojít k poškození rostlin. Pro rychlou regeneraci je vhodné okamžitě aplikovat přírodní rašelinový extrakt Kouzlo přírody Humát neutrální. Díky vysokému obsahu huminových látek, tak velmi rychlé podpoří regeneraci poškozených rostlin. Aplikace zálivkou nebo postřikem.

4)      Odkvetlé květy pravidelně odstraňujte – rostlina má tak novou energii pro vytvoření dalších nových květů.