Máte problém s mravenci?

Mravenci v bytě, na terase nebo na zahradě.


Mravenci se velmi často vyskytují v místech, kde jsou rostliny napadené mšicemi. Mšice při sání a požeru rostliny vytváří lepkavou medovici, kterou se mravenci živí. Některé druhy mravenců o mšice pečují a poskytují jim zázení. Nejčastěji se vyskytující mravenci v zahradách jsou mravenec obecný a mravenec žlutý, lidově nazývaný „zrzavec“. Žijína nejrůznějších místech. Hnízda si staví v pařezech, na záhonech či v trávníku, kde jsou pak patrné malé hliněné kupky. Nepříjemné je, pokud se usadí na terase nebo chodníku, neboť svými chodbami mohou uvolňovat jednotlivé dlaždice.

Proti mravencům v zahradě, pokud jsou patrné chodby mravenců, a na chodnících, je vhodné použít prášek ve formě mikrogranulí, tj. ATAK prášek na mravence AMP 2 MG. Ten obsahuje účinnou látku acetamiprid. Prášek je pro mravence velmi lákavý a přijímají ho jako potravu, kterou nakrmí celé společenstvo a již  za 5-7 dnů dojde k úhynu celého mraveniště. Prášek lze použít jako zásyp u vstupů do hnízd, nebo se dá rozpustit ve vodě a aplikovat kropením nebo postřikem.

Pokud přesně nevíte, odkud mravenci vylézají ze svých hnízd, můžete použít nástrahy, ve formě domečků, např. ATAK Nástraha na mravence AMP 2MG, kterou umístíte v místě jejich výskytu. Domečky obsahují nástrahu, kterou si mravenci odnesou do svých hnízd, kde jí nakrmí ostatní členy společenstva, kteří posléze uhynou.

Pokud máte domácí zvířata a obáváte se, že by mohly nástrahu sežrat, můžete použít přípravek na přírodní bázi a to Kouzlo Přírody ATAK Mravenci. Ten obsahuje účinnou látku spinosad, která je získávána přírodní fermentací bakterií. I tento přípravek je pro mravence maximálně lákavý a zhruba do týdne je vyhubeno celé mravenčí společenstvo.

Všechny druhy nástrah je potřeba průběžně kontrolovat a v případě potřeby doplňovat. Nástrahy lze použít rovněž v interiérech.


Mravenci vám mohou znepříjemňovat život také mimo domov, například při kempování nebo na chatě 
a v takových chvílích se jich potřebujete zbavit rychle. Pro tento účel lze použít například ATAK extra – Aerosol na létající a lezoucí hmyz 400 ml. Přímým postřikem mravence okamžitě zahubíte. Aerosol působí také preventivně, tzn. že nastříkáte nějaké místo a mravenci při vstupu na něj uhynou.

Mravenci se bohužel nevyskytují jen ve venkovním prostředí, ale velmi často se objevují také v bytech a domech. Pro hubení mravenců v interiérech je možné kromě nástrah ve formě domečků použít také gelové přípravky, Kouzlo Přírody ATAK Mravence (přírodní účinná látka) nebo ATAK Gel na mravence 1 RB Gely jsou bez zápachu, jsou velmi nenápadný a proto je můžete použít ve všech zákoutích a místech, kde se mravenci vyskytují. Tato forma díky své nenápadnosti značně omezuje riziko nežádoucího zkonzumování dětmi nebo domácími mazlíčky.

Náš tip: Pokud chcete zcela vyhubit mravence z domácnosti, musíte jim umožnit, aby si přípravek z nástrahy (bufetu) nebo z gelu odnesli do hnízda. Tyto přípravky tedy aplikujete (pokládáte) na místa, kde se mravenci pohybují (do jejich cestiček).


Používejte biocidní přípravky bezpečně! Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.