Poradna
pro dům i zahradu

Zvyšte kondici dřevin díky zkušenostem od pólu

Aktualizováno 2017-02-10 12:44:16

Růst i vitalitu okrasných dřevin můžete velmi dobře podpořit přírodním přípravkem Unicum Pro – Síla z připolárních rostlin.

A to již od počátku pomocí namáčení kořenů před výsadbou i v době vegetace postřikem. Účinné látky v přípravku posilují odolnost rostlin proti stresovým faktorům, jako jsou sucho, zamokření, nízké nebo vysoké teploty, nedostatek výživy, chemický stres, apod. Přípravek rovněž minimalizuje stres rostlin po mechanickém poškození (například krupobitím).

Pozitivní vlivy snižování stresu se odráží ve zlepšeném zdravotním stavu stromů, zvýšeném výnosu a kvalitě sklizně.

Dá se říci, že čím více se v daném roce projeví nějaká anomálie, například velké sucho, velké srážky, nečekané mrazy či krupobití, tím více je znát účinnost přípravku. A to tak, že se oproti neošetřeným zeleninám zvyšuje výnos, celkový vzhled i vitalita rostlin. Účinnost je daná látkami získanými z vysoce odolných připolárních rostlin, které musí čelit v jejich přirozeném prostředí těmto anomáliím. Přípravek je vhodné použít dvakrát až třikrát za sezónu, a to na jaře, před kvetením a dva týdny po kvetení. Ideální je preventivní použití, tedy například před nebo na začátku očekávaného období sucha nebo před signalizovanými infekcemi chorob.

Umístění článku

další (3)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.