Výživa okrasných kvetoucích rostlin na podzim

Aktualizováno 2018-02-16 12:59:13

Pro trvalky, dvouletky nebo okrasné dřeviny přezimující na zahradě je velmi důležitá podzimní výživa, kterou dodají pouze speciální podzimní hnojiva.


Trumf Draselné hnojivo Vinasse
Trumf Draselné hnojivo Vinasse

Ty obsahují minimální množství dusíku, více fosforu a nejvíce draslíku. Tímto složením se docílí toho, že rostliny přirozeně sníží svůj růst – což je v podzimní čas žádoucí, a naopak bude lépe vyzrávat jejich pletivo. Hnojiva tak pomáhají k dobrému přezimování rostlin a vytváří dobrý předpoklad jarní kondice.

Podzimní přírodní  nebo minerální hnojiva?

Dobrou volbou jsou přírodní granulovaná hnojiva. Ty se zapravují ke kořenům rostlin v  září až říjnu.

Pro podzimní výživu je vhodné hnojivo s extrémně vysokým podílem draslíku Trumf Draselné hnojivo Vinasse. To zajistí maximální vyzrávání pletiv a díky tomu se výrazně sníží riziko možného vymrznutí rostliny. Hnojiva stačí použít jen jednou, po jeho zapravení do půdy je dobré rostlinu důkladně zalít.

Dobrou alternativou podzimí výživy okrasných dřevin je kapalné minerální hnojivo Fantazie Podzim, které obsahuje navíc přírodní huminové látky a mořské řasy podporující odolnost rostlin proti stresu. Hnojivo se použije jako zálivka třikrát až pětkrát v  září a říjnu.

Umístění článku

další (2)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.