Jak ochránit okrasné rostliny před vymrzáním?

Aktualizováno 2017-04-04 13:27:54

Okrasné kvetoucí rostliny a dřeviny, které přezimují na zahradě, je důležité na zimu dostatečně připravit. Základem je správná podzimní výživa a dostatečná závlaha. Pro podzimní výživu je třeba volit speciální hnojiva, která obsahují vyšší podíl draslíku a minimální nebo žádný podíl dusíku. Díky tomu tak výživa podpoří vyzrávání pletiv, které umožňují dobré přezimování.

Dalším důležitým faktorem pro dobré přezimování je dostatečná zálivka rostlin před zimou. Důležité je ovšem také to, aby se voda u kořenového balu rostliny udržela.

Naštěstí existuje přípravek, který zajistí, aby zálivková voda zůstala u kořenů rostlin. Jde o půdní kondicionér na přírodní bázi Kouzlo Přírody Proti vymrzání rostlin. Díky němu snížíte ztráty vody odplavením mimo kořenový systém,  podpoříte činnost půdní mikroflóry, zlepšíte vitalitu  a zdravotní stav rostlin a zajistíte vyrovnaný přísun vody. Přitom stačí jen jedna zálivka. Je vhodný také pro kyselomilné rostliny.

U růží nebo jiných okrasných dřevin je důležitá ochrana výhonů v místě očkování před vymrzáním. Dobrým řešením je zahrnutí spodní třetiny rostlin zeminou. Rostliny je dobré na zimu přihrnout slámou nebo chvojím.

Pokud máte na své zahradě okrasné dřeviny, které rostou na kmínku, můžete tyto kmeny obalit jutovou páskou. U velmi citlivých okrasných rostlin nebo dřevin, hlavně u nově  zasazených, je vhodné je zabalit do bílé netkané textilie.

Dvouleté a trvalé okrasné květiny a rostliny, které pěstujete v nádobách nebo květináčích, je vhodné přenést do zimní zahrady, chladného sklepa nebo garáže. Pro optimální přezimování však potřebují dostatek světla (tmavé sklepy tedy nejsou vhodné) a teploty do výše 10 °C.

Umístění článku

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.