Rosení listů pokojových rostlin

Aktualizováno 2017-04-04 13:26:05

Zima je pro pokojové rostliny velmi náročným obdobím. Problémy přináší vytápění bytů, které vysušuje vzduch. Stejně jako vysoká teplota v pokoji a suchý vzduch neprospívají lidem, nedělají dobře ani rostlinám. Rostliny vyžadují vlhčí prostředí, proto je důležité je pravidelně rosit.

Rosení běžnou vodou je možné, ovšem voda ihned po rosení zteče z listů nebo se za několik minut vypaří a rostlina opět ztratí svoji vlhkost.


Aby nedocházelo k rychlému výparu vody z listů, je vhodnější používat pro rosení přípravek, který pomáhá udržovat vlhkost listů. Speciální složení přípravku Pokon Kondicionér pro orchideje a jiné pokojové rostliny navíc zlepšuje příjem živin z použitého hnojiva. Přípravek je v současné době již známý pro ovlhčování listů orchidejí, ale můžete jej s úspěchem použít i pro ovlhčování listů okrasných listem i květem. Je založen na vodní bázi, a proto nedochází k zalepování průduchů v listech. Po nastříkání ulpí na listech kapičky přípravku, které nestečou a postupně se vstřebají. Zabezpečí tak potřebné ovlhčení listů. Navíc dodají listům krásný lesklý vzhled a podpoří dobrou kondici rostlin. Listy pokryté prachem je třeba  nejdříve  očistit.  Dejte také pozor, abyste nenastříkali květy a poraněné části.

Umístění článku

další (1)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.