Jak ochránit úrodu ovocných dřevin?

Aktualizováno 2017-04-18 08:44:24

Jarní mrazíky, kroupy nebo jiné zásahy počasí mohou být pro úrodu ovocných dřevin zcela katastrofální. Jde předejít ztrátám úrody?


meruňka  - kvetení
meruňka - kvetení
Kouzlo Přírody Unicum Pro - síla z připolárních rostlin
Kouzlo Přírody Unicum Pro - síla z připolárních rostlin


Kouzlo Přírody Unicum Pro – Síla z připolárních rostlin
.

Jedá se o přírodní přípravek, který vytváří v rostlině vysoou odolnost proti negativním zásahům počasí a v době stresů pro rostliny napomáhá udržet jejich úrodu a kondici.

Neočekávané mrazíky, sucho, déšť, krupy, nedostatek výživy, chemický stres po ošetření pesticidy... to vše způsobuje rostlinám stres a dochází k oslabení kondice a zdraví rostlin. Po těchto stresech mohou být rostliny velmi náchylné na choroby, škůce nebo na jiné problémy.

Tento kapalný přípravek zlepšuje růst, výnos i vitalitu stromů. Účinné látky v přípravku posilují odolnost rostlin proti stresovým faktorům, jako jsou sucho, zamokření, nízké nebo vysoké teploty, nedostatek výživy, chemický stres, apod. Přípravek rovněž minimalizuje stres rostlin po mechanickém poškození (například krupobitím). Pozitivní vlivy snižování stresu se odráží ve zlepšeném zdravotním stavu stromů, zvýšeném výnosu a kvalitě sklizně.

Dá se říci, že čím více se v daném roce projeví nějaká anomálie, například (velké sucho, velké srážky, nečekané mrazy či krupobití), tím více je znát účinnost přípravku. A to tak, že se oproti neošetřeným stromům zvyšuje výnos, celkový vzhled i jejich vitalita. Účinnost je daná látkami získanými z vysoce odolných připolárních rostlin, které musí čelit v jejich přirozeném prostředí těmto anomáliím.

Přípravek je vhodné použít dvakrát až třikrát za sezónu, a to na jaře, před kvetením a dva týdny po kvetení. Ideální je preventivní použití, tedy například před nebo na začátku očekávaného období sucha nebo před signalizovanými infekcemi chorob, apod. Před sadbou doporučujeme aplikovat máčením kořenů. 

Umístění článku

další (6)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.