Jak to udělat, aby byla zelenina více odolná?

Aktualizováno 2017-04-05 05:47:19

Víte, kde mají rostliny těžké životní podmínky, a proto si vypěstovaly schopnost velké odolnosti proti okolním vlivům? Je to v nehostinných oblastech v blízkosti polárního kruhu.

A právě s účinnými látkami pocházejícími z takových odolných rostlin pracuje přírodní přípravek Unicum Pro – Síla z připolárních rostlin.


Tento kapalný přípravek zlepšuje růst, výnos i vitalitu rostlin. Účinné látky v přípravku posilují odolnost rostlin proti stresovým faktorům, jako jsou sucho, zamokření, nízké nebo vysoké teploty, nedostatek výživy, chemický stres, apod.

Přípravek rovněž minimalizuje stres rostlin po mechanickém poškození (například krupobitím). Pozitivní vlivy snižování stresu se odráží ve zlepšeném zdravotním stavu rostlin, zvýšeném výnosu a kvalitě sklizně. Přípravek se používá k namáčení kořenů rostlin před výsadbou a jako postřik na listy během vegetace.

Dá se říci, že čím více se v daném roce projeví nějaká anomálie, například (velké sucho, velké srážky, nečekané mrazy či krupobití), tím více je znát účinnost přípravku. A to tak, že se oproti neošetřeným zeleninám zvyšuje výnos, zlepšuje celkový vzhled i vitalita rostlin. Účinnost je daná právě látkami získanými z vysoce odolných připolárních rostlin, které musí čelit v jejich přirozeném prostředí těmto anomáliím.

Aplikaci je třeba udělat preventivně, tedy například před ohlášenými mrazy, před nebo na začátku očekávaného období sucha nebo před signalizovanými infekcemi chorob.

Umístění článku

další (6)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.