Houbové choroby česneku

Aktualizováno 2017-09-20 08:52:21

Choroby česneku jak v průběhu vegetace, tak i během skladování, způsobuje komplex několika různých mikroskopických hub.


Zdravý česnek souprava
Zdravý česnek souprava
houbové choroby česneku
houbové choroby česneku

Jestliže se napadení projeví již v průběhu vegetace, dochází především k úbytku kořenů. Při skladování česneku dochází k trouchnivění, při kterém postupně sesychají jednotlivé stroužky, až uschne celá cibule.

Zdrojem infekce jsou napadené stroužky použité jako sadba, posklizňové zbytky napadených rostlin nebo přímo zamořená půda.

Nejvhodnější ochranou je moření stroužků před výsadbou.K moření je možné použít přípravek Rovral Aquaflo. Aplikační kapalinu, ve které moříme česnek, nelze používat vícekrát, a proto je třeba ji připravit tolik, kolik ji bude skutečně potřeba.

Sulka Extra je speciální hnojivo, u něhož  je jako vedlejší efekt vzhledem k vysokému obsahu polysulfidické síry pozorováno omezení výskytu některých živočišných škůdců (např. háďatko zhoubné na česneku). Ošetření proveďte hnojivým máčením sadby před výsadbou a až následně a odděleně přípravkem Rovral Aquaflo.


Jako komplexní řešení je vhodné použít soupravu Zdravý česnek, která obsahuje oba přípravky, tj. Sulka Extra a Rovral Aquaflo. Balení je na 2,5 l aplikační kapaliny.

Umístění článku

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.