Pozor na vosy

V teplém slunném počasí buďte obezřetní na vosy, které velmi milují sladké nápoje nebo sladká jídla.  Pokud si chcete užít na své zahradě krásné a bezpečné chvíle bez vos, je důležité se na ně patřičně připravit.


Pokud máte problém s vosím hnízdem je vhodné použít aerosoly nebo pěny, které dokážou bezpečně vosí hnízdo zahubit.

Pro hubení vosích hnízd je ideální doba večer nebo časně ráno. V tuto dobu se většina hmyzu zdržuje v hnízdě nebo u něho a díky tomu tak můžete najednou zasáhnout téměř celé vosí společenstvo.

ATAK Aerosol na vosy Extra obsahuje dvě účinné látky s navzájem se doplňujícím účinkem. První z látek hmyz okamžitě paralyzuje, druhá látka jej vzápětí okamžitě zahubí. Přípravek je ve spreji pod vysokým tlakem, který umožňuje silný a přesný dostřik až do délky 7 metrů. Díky tomu, tak můžete zůstat při zásahu v bezpečné vzdálenosti.  Po pár hodinách po aplikaci již většinou není zjevná žádná aktivita, což znamená, že hnízdo je zničené.

ATAK Pěna proti vosám. Pěnu aplikujte na celé hnízdo, včetně otvoru do hnízda. Dojde k zatarasení otvoru do hnízda (zabraňuje vosám v odletu).  Pěna se dále rozšiřuje v dutině hnízda a účinná látka vyvíjí účinek stejnoměrně. Pěna působí efektivně díky okamžitě účinkujícím látkám a dojde k vyhubení celého hnízda. Po více hodinách se pěna začne rozkládat.


Někdy vás mohou vosy obtěžovat a přitom nevíte, kde mají svoje hnízdo. V těchto případech je třeba vosy odlákat na jiné místo nebo je průběžně hubit.

Kouzlo Přírody bioATAK Past na vosy pro monitoring. Jedná se o plastovou nádobu, která se naplní po rysku vodou. Obsažená nástraha je zcela z přírodních (potravinových) látek a pro vosy je maximálně lákavá. Pas je určená pro opakované použití. Uhynulé vosy v pasti se velmi snadno vylejí, past se očistí a znovu vložíte přírodní atraktant - náhradní náplně do této pasti se nabízejí také i samostatně. Tuto past je vhodné umístit na kraj terasy či pergoly, čili do dostatečné vzdálenosti od místa posezení, tak aby vás vosy, které létají do pasti, nerušily.

Používejte biocidní přípravky bezpečně! Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.