ČESNEK_vekan_4 ks
Akce Doporučujeme

Sadbový česnek Vekan

Zimní sadbový česnek odrůdy Vekan. Balení: 4 ks a 8 ks.
Balení Cena Klub Košík
Akce Doporučujeme 75,- Kč + 5 b.
Akce Doporučujeme 149,- Kč + 9 b.

Zimní sadbový česnek odrůdy Vekan -  ozimý paličák.

  • Cibule středně velké, lesklé, barva vnějších suknic je výrazně fialová, uspořádání stroužků v cibuli nepravidelné, stroužky středně velké v počtu 8–12. Listy vzpřímené, modrozelené. Vysoká odolnost proti hospodářsky významným virům je dána geneticky.
  • Výnosná odrůda, hmotnost cibule je střední, skladovatelnost dobrá. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.
  • Počet stroužků v cibuli: 8–12.
  • Počet stroužků v sadbě: 200–220 v 1 kg.
  • Doporučená hustota výsadby: 29 – 36 rostlin na m2 (35 x 8–10 cm).
  • Termín sklizně: do 10. července.


Popis:

Vekan je úzkolistý paličák, který vytváří výrazně fialové lesklé cibule. Suknice jsou tenké. Stroužky jsou středně velké, fialově zbarvené a v počtu okolo desíti vytváří pravidelnou cibuli. Pacibulky jsou malé v počtu většinou 200 - 250 v květenství.
Jedná se o raný paličák, který se v běžných letech sklízí do 10. července.
Vekan je velmi spolehlivý ve všech pěstitelských oblastech. Daří se mu jak v nižších nadmořských výškách, tak i v horských polohách. Je to jedna z mála odrůd, která snáší i vyšší hladiny podzemní vody.


Využití

Odrůda Vekan je určena pro zahrádkáře i velkopěstitele. Pro svou mimořádně intenzívní fialovou barvu se na trhu dobře realizuje. Rovněž příznivý počet stroužků, dává předpoklad vysokého množitelského koeficientu. Od konce první dekády června je možná sklizeň čerstvých cibulí. Suchý česnek se běžně skladuje do dubna. Jistým nedostatkem této odrůdy je fyziologická porucha, která se v některých letech na některých lokalitách objevuje a spočívá v přítomnosti „medových“ nebo hnědých skvrn na oloupaném stroužku. Nemá to však vliv na chuť, skladovatelnost ani sadbovou kvalitu, jedná se jen o estetickou vadu.

Uvedené informace mají informativní charakter.

vse
Balení 4 ks, 8 ks
Web plodina Česnek
Ekologický ne
Chemický ne
Mechanický ne
Přírodní ne
ČESNEK_vekan_4 ks
ČESNEK_vekan_4 ks