NOVÉ VIDEO: Hubení slimáků

Ochraňte svoji úrodu před nočními útoky slimáků. Jak na to a na co si dát pozor? Podívejte se na naše nové video!


Slimáci a plzáci okusují nadzemní a často i podzemní části rostlin. Typickým příznakem je výskyt zaschlého stříbřitého slizu. Listy okusují od okrajů nebo vytvářejí okénka, přičemž silnější nervy bývají nepoškozené. Mohou však okusovat i klíčící rostliny. Ošetřovat je třeba již při prvním výskytu škůdců.


Chemická ochrana:

Z chemických produktů lze doporučit Granulax Proti slimákům. Tvoří granule, které jsou pro slimáky maximálně chutné a lákavé. Proto jsou granule pro slimáky atraktivnější než salát nebo jahody. Díky tomu tak slimáci vyhledají granule velmi rychle a dochází k velmi rychlé a zároveň řízené likvidaci slimáků. Je možné jej použít v záhonech jahodníků, salátů, zeleniny nebo okrasných rostlin.

Při zalévání nebo při dešti se nemusíte obávat rozpuštění granulí. Granule jsou velmi odolné dešti, proto vydrží na záhonu po dlouhou dobu (než je sežere slimák).

Zvýšená bezpečnost při aplikaci - granule obsahují hořkou látku Bitrex, zabraňující náhodnému požití a také přírodní repelentní látku Lore, zabraňující požití psy.

Aplikace rozsypem mezi rostliny s velmi nízkým dávkováním, tj. jen 70 g / 100 m2.


Přírodní ochrana:

Pokud rádi používáte přírodní produkty na zahradě nebo máte psy nebo kočky, pak je vhodné použít granulovaný přípravek Natria Proti slimákům 500 gÚčinná látka je fosforečnan železitý, který se běžně vyskytuje v přírodě.

Je vhodný pro ochranu jahodníku, okrasných rostlin a zeleniny před slimáky a plzáky.  Pro slimáky je velmi atraktivní, po požeru se slimáci stáhnout do svých skrýší, kde hynou. Upadá tedy sbírání uhynulých slimáků.

Deště nebo zálivky se nemusíte obávat, granule se se nabobtnají a jsou pro slimáky ještě více lákavější.

Neškodí domácím mazlíčkům ani ježkům.

Podrobnější informace s návodem, jak je správně aplikovat najdete v tomto videu na našem kanále - YouTube ZDE.

PORADNA PRO DŮM A ZAHRADU - Hubení slimáků