NOVINKA: Přírodní insekticid PROTI mšicím a sviluškám (INPORO PS) koncentrát

proti škůdcům na zelenině, drobném ovoci, jabloních nebo okrasných rostlin.


Nový insekticid na přírodní bázi k podpoře zdravotního stavu a proti mšicím, sviluškám, štítenkám a puklicím na zelenině, jabloních, rybízu, maliníku, jahodníku a na okrasných rostinách (vč. pokojových rostlin).

Přípravek na přírodní bázi (na bázi přírodních polysacharidů). Na rostlině vytváří lepivý povlak, který rostlinám neškodí, ale škůdce zahubí.


Pro jaké plodiny je přípravek registrován?

  • ovocné dřeviny (jabloň)
  • ovocné plodiny (rybíz, maliny, jahody)
  • zelenina
  • okrasné rostliny


PROTI mšicím a sviluškám (INPORO PS)
v koncentrátu je účinný při výskytu těchto škůdců:

  • MŠICE jsou savý hmyz většinou zelené barvy, okem viditelný.  Rády si pochutnávají na mladých listech. Lepivost listů nebo celé rostliny je typický příznak výskytu mšic. Mšice jsou časným nechtěným návštěvníkem všech rostlin.
  • SVILUŠKY jsou saví roztoči oranžové barvy, okem hůře viditelní. Typickým příznakem je výskyt pavučin mezi listy a stonky. Listy mají vysáté plochy, kroutí se a opadávají. Svilušky se často vyskytují v teplých prostorách a v suchu (vytopené byty, skleníky, aj.).
  • PUKLICE a ŠTÍTENKY patří k savému hmyzu, který je krytý speciální krunýřem, štítem. V dospělosti je krunýř pevný, naplněný vajíčky. Díky ochrannému štítu se tento hmyz velmi těžce hubí, protože účinná látka neumí přes krunýř proniknout. Je nutné provést ošetření v době výskytu larev nebo mladých škůdců, kteří ještě nemají tak vyvinutý krunýř (štít). Puklice a štítenky často napadají okrasné rostliny (palmy, orchideje).


Přípravek se aplikujte postřikem na rostliny. Doporučujeme aplikovat ihned při prvním výskytu škůdců.

Přípravek je bez zápachu. Je možné jej aplikovat přímo v interiérech (byty, kanceláře, aj.). Postřik v exteriéru provádějte brzy ráno nebo pozdě večer, tj. před nebo po skončení letu včel, nejlépe při nízké vlhkosti vzduchu (bez deště), aby pomocný prostředek na rostlině rychle zaschl.

Více informací k produktu najdete ZDE.