Žumpy a septiky

Také v průběhu celého roku nezapomeňte na enzymy a bakterie do žump, septiků nebo domovních ČOV. Zbaví vás zápachu a hlavně rozloží tuhou organickou hmotu na nezapáchající kapalinu.


Pokud bydlíte v rodinném domě, řešíte většinou vývoz žumpy, septiku a u domácích ČOV správný chod.


Do septiků nebo žump
je možné použít stejný typ enzymů a bakterií, např. produkt Kouzlo Přírody Žumpy a septiky. Je ve formě prášku, který obsahuje  miliardy enzymů a bakterií, které dokážou organickou hmotu rozložit tak, že v nádrži zůstane pouze kalná nezapáchající kapalina. Tu je možné velice snadno vypumpovat.  Pravidelnou aplikací dojde k odstranění nepříjemného zápachu..


Pro domovní čističky je nutné použít jiný typ bakterií, které pracují s přístupem vzduchu.
Kouzlo Přírody Domácí ČOV je směs speciálních kmenů enzymů a baktérií, které pracují s přístupem vzduchu. Díky tomu tak podporuje správný chod domácích ČOV, předchází ucpávání potrubí a zamezuje tvorbě nepříjemných pachů. Po aplikaci výstupní voda splňuje nejpřísnější normy. Je vynikající k aktivaci jak nových tak i starších ČOV.


Aplikace těchto přípravků je velice jednoduchá. Jelikož jsou bakterie a enzymy zmraženy, vysušeny a uvedeny do hibernace, je třeba je v přípravku oživit rozmícháním v teplé vodě.  Takto připravený roztok se poté vylije buď přímo do žumpy, septiku, ČOV nebo do toalety.

Startovací dávkou nastartujete biologický rozklad a pravidelnými dávkami (1x měsíčně) udržujete optimální obsah činných bakterií a enzymů, které zajišťují čistý odpadní systém po celý rok.