Klíšťata na zahradě

Pozor na klíšťata. V dubnu totiž nastupuje první generace klíšťat!


Klíšťata číhají na své oběti nejčastěji ve vyšší trávě a na rostlinách nebo keřích od 20 cm do jednoho metru. Na zahradách tráví čas dospělí, děti i zvířata a proto je dobré se proti nim dostatečně ochránit. Vhodné je na jaře, ideálně koncem dubna a na začátku května postříkat trávník a přilehlou výsadbu insekticidní sadou ATAK Sada proti klíšťatům a komárům.

V tuto dobu totiž nastupuje první generace klíšťat. Pro vyhubení všech stádií klíšťat je důležité provést postřik co nejintenzivněji a nejpečlivěji. Větší množství postřikové kapaliny zajistí dokonalejší pokrytí plochy a tím i spolehlivější účinnost. Při postřiku se plocha prochází dvakrát, ve směrech na sebe kolmých.

Při postřiku  trávníku je třeba dbát na to, abyste nezasáhli rostliny, které jsou určeny pro jídlo nebo jako krmivo.

Při dodržení tohoto postupu aplikace  významně omezíte výskyt klíšťat a to až do poloviny září téhož roku, kdy nastupuje nová generace klíšťat.  V této době (tj. začátek až polovina září) doporučujeme přípravek ATAK Sada proti klíšťatům a komárům opět použít. Stejnou aplikací tak vyhubíte všechny stádia klíšťat druhé generace a výrazně omezíte tak výskyt klíšťat na vaší zahradě na podzim.


Používejte biocidní přípravky bezpečně! Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.