Hubení štěnic

Štěnice, švábi a další lezoucí hmyz jsou v poslední době v bytech stále častěji. Jak se jich účinně zbavit?


V případě výskytu štěnic se šíří mnohdy mylný názor, že štěnice žijí v nepořádku. Z  čistotou příbytku jejich výskyt nemá nic společného.  Štěnice zajímá výhradně jen lidská krev nebo krev teplokrevných živočichů (psi, kočky, aj.).

Proto štěnice patří velmi často k nechtěným škůdcům, které si můžeme přivést z dovolené nebo služební cesty.  Stačí si přivést v kufru jednu samičku. Ta dokáže naklást až 5 vajíček denně a po týdnu se již líhnout larvy. Štěnice jsou dospělé již za 2 měsíce.

Štěnice patří mezi ploštice, a jejich ploché tělo jim umožní se ukrýt do těch nejužších míst bytu (za nábytek, aj.). Přes den spí a v noci sají krev.

Pro jejich hubení (včetně vyhubení švábů a dalšího lezoucího hmyzu) můžete použít přípravek  ATAK MikroCif ve formě rozprašovače nebo koncentrátu Je vhodný zejména při  větším výskytu. Aplikuje se postřikem na stěny, nábytek. Tj. všude tam, kde je možný výskyt štěnic. Dále můžete použít prášek ATAK Somi švábi a štěnice nebo ATAK Sprej proti štěnicím nebo švábům.

V případě vyhubení štěnic z kufrů dovolené, doporučujeme všechny věci z dovolené vyfumigovat ( např. v garáži) přípravkem ATAK Fumigator.