Výživa okrasných dřevin a konifer na podzim

Aktualizováno 2020-03-12 10:29:55

Podzimní výživa v září či říjnu je pro okrasné dřeviny velmi důležitá. Nejde jen o správné načasování, ale hlavně o použití vhodného hnojiva.

Při výživě okrasných dřevin se v průběhu roku dbá také na růst. Proto se používají tzv. jarně-letní hnojiva, která obsahují vyšší poměr dusíku, který podporuje růst rostlin a dále optimální poměr fosforu a draslíku pro dobrou kondici dřevin.

Speciální podzimní hnojiva však obsahují minimální (nebo žádné) množství dusíku, více pak fosforu a nejvíce draslíku. Tímto složením docílíte toho, že uvedené rostliny přirozeně sníží svůj růst, což je před zimou vhodné, a naopak  lépe vyzraje pletivo rostliny. Díky tomu je dřevina lépe připravená na přezimování.

Podobně jako na jaře a v létě je dobré vybírat buď z přírodních granulovaných hnojiv, nebo kapalných minerálních hnojiv.


Z přírodních granulovaných hnojiv lze doporučit  hnojivo s extrémně vysokým podílem draslíku Trumf Podzim nebo Trumf Draselné hnojivo VinasseHnojivo se aplikuje jen jednou, a to zapravením do půdy ke kořenům dřevin, s následným zalitím.

Umístění článku

další (3)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.