Jak vypudit krtka?

Aktualizováno 2020-09-17 08:43:38

Krtek je častý nezvaný host zahrad. U nás je chráněný, proto pokud se jej chcete zbavit, je nutno jej vypudit.


krtek
krtek
Past na hraboše
Past na hraboše
ATAK Odpuzovač krtků - 30 ks
ATAK Odpuzovač krtků - 30 ks
ATAK Odpuzovač krtků - 60 ks
ATAK Odpuzovač krtků - 60 ks

Pro bezpečné a účinné vypuzení je možné použít tyto odpuzovače nebo pasti:


1) ATAK Odpuzovač krtků - přírodní repelent ve formě kuliček.

Odpuzuje krtky ze zahrady a zároveň chrání pozemek proti krtincům. Červené kuličky uvnitř balení se zaměřují na čichové ústrojí tohoto hmyzožravce. Zápach se postupně uvolňuje a šíří se do chodeb. Krtci zápach z tohoto prostředku nesnášejí a daří se je trvale odehnat.

Používá se na ochranu nezemědělské půdy, jako například okrasné trávníky, sportovní hřiště,  golfová hřiště, atd. Pro úspěšné odpuzení krtků je důležitý postup aplikace:

Aplikace se provádí tak, že se rozhrne krtinec a vyhledá se po straně otvor do chodbičky. Poté se vsune 1 kulička do krtince a 1 kulička do chodbičky. Jako preventivní opatření, abychom se ochránili před krtky, se vsune 1 kulička ve vzdálenosti 1-2 metrů po celé délce zahradního plotu cca 15 cm do země. Vždy je potřeba nechat krtkovi únikovou možnost. Účinek trvá minimálně 3 až 6 měsíců.

2) Past na hraboše - past účinná z praxe také na odchyt krtků

Jedná se o mechanickou past na hraboše nebo hryzce s velmi snadným nastražením. Z praxe při odchytu hrabošů nebo hryzců jsou prokázané také vysoké účinky na odchyt krtků. Past je nutné vložit do krtince tak aby spodní otvor pasti byl v jeho chodbičce a chodbička byla průchozí. Vytažením rukojetě dojde k nastražení pasti. Jakmile je krtek, hryzec nebo hraboš odchycen, rukojeť klesne zpět do pasti.


Biocidní přípravky. Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Umístění článku

další (3)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.