Jak vypudit krtka?

Aktualizováno 2019-07-03 08:31:00

Krtek je častý nezvaný host zahrad. U nás je chráněný, proto pokud se jej chcete zbavit, je nutno jej vypudit.


krtek
krtek
Odpuzovač krtků
Odpuzovač krtků
Kretox bariéra
Kretox bariéra
Past na hraboše
Past na hraboše

Pro bezpečné a účinné vypuzení je možné použít tyto odpuzovače nebo pasti:


1) KP Odpuzovač krtků - přírodní repelent ve formě kuliček.

Odpuzuje krtky ze zahrady a zároveň chrání pozemek proti krtincům. Červené kuličky uvnitř balení se zaměřují na čichové ústrojí tohoto hmyzožravce. Zápach se postupně uvolňuje a šíří se do chodeb. Krtci zápach z tohoto prostředku nesnášejí a daří se je trvale odehnat.

Používá se na ochranu nezemědělské půdy, jako například okrasné trávníky, sportovní hřiště,  golfová hřiště, atd. Pro úspěšné odpuzení krtků je důležitý postup aplikace:

Aplikace se provádí tak, že se rozhrne krtinec a vyhledá se po straně otvor do chodbičky. Poté se vsune 1 kulička do krtince a 1 kulička do chodbičky. Jako preventivní opatření, abychom se ochránili před krtky, se vsune 1 kulička ve vzdálenosti 1-2 metrů po celé délce zahradního plotu cca 15 cm do země. Vždy je potřeba nechat krtkovi únikovou možnost. Účinek trvá minimálně 3 až 6 měsíců.


2) Kretox
- bariéra proti krtkům

Jedná se o koncentrát pro odpuzení krtků ze zelených ploch (hřiště a jiné zelené plochy). Účinek nastává 7. den po aplikaci. Aplikace se provádí postřikem od března do října. Po ošetření je nutné plochu důkladně zalít (aby se repelentní látka dostala do půdy (min. 15 min. zálivka nebo déšť).

Upozornění: neaplikujte do záhonů zeleniny, ovoce a jiných plodin určených pro konzumaci. Nejedná se o přípravek na ochranu rostlin!


3) Past na hraboše
- past účinná z praxe také na odchyt krtků

Jedná se o mechanickou past na hraboše nebo hryzce s velmi snadným nastražením. Z praxe při odchytu hrabošů nebo hryzců jsou prokázané také vysoké účinky na odchyt krtků. Past je nutné vložit do krtince tak aby spodní otvor pasti byl v jeho chodbičce a chodbička byla průchozí. Vytažením rukojetě dojde k nastražení pasti. Jakmile je krtek, hryzec nebo hraboš odchycen, rukojeť klesne zpět do pasti.


Biocidní přípravky. Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Umístění článku

další (3)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.