Žumpy a septiky

Aktualizováno 2017-06-30 07:40:50

Pokud bydlíte v rodinném domě, řešíte většinou vývoz žumpy a u septiku pak dobrou průchodnost septiku.


Kouzlo Přírody Žumpy a septiky
Kouzlo Přírody Žumpy a septiky
Kouzlo Přírody Žumpy a septiky - větší balení
Kouzlo Přírody Žumpy a septiky - větší balení
EnviSep Žumpy a septiky
EnviSep Žumpy a septiky

Žumpa Je uzavřená nádrž s jedním otvorem. Žumpu je nutné pravidelně vývážet fekálním vozem.

Septik je většinou vícekomorová nádrž s přepadem ústícím do pískového zemního filtru, tzv. trativodu. Do těchto nádrží je většinou sveden veškerý odpad z domu, tedy toalety, koupelny včetně praček a kuchyně.

Různorodé odpady z těchto zdrojů v nádrži tvoří hmotu, která silně zapáchá a kvůli tuku, který z kuchyně přichází teplý a v chladu tuhne (například při vylití oleje z pánve do odpadu), se odpadní potrubí nebo trativod mohou ucpat.

Pokud dojde k takovéto havarijní situaci, musíte na  její řešení vynaložit nemalé finanční prostředky. Lze tomu však předejít aplikací užitečných a účinných bakterií a enzymů, tj. Kouzlo Přírody Žumpy a septiky nebo  EnviSep Žumpy a septiky. Prášek obsahuje miliardy mikroorganismů, které dokážou organickou hmotu rozložit tak, že v nádrži zůstane pouze kalná nezapáchající kapalina. Tu je možné velice snadno vypumpovat nebo v případě septiku odteče samovolně. Zároveň dojde k odstranění nepříjemného zápachu.

Aplikace přípravků je velice jednoduchá. Jelikož jsou bakterie zmraženy, vysušeny a uvedeny do hibernace, je třeba je v přípravku oživit rozmícháním v teplé vodě.  Takto připravený roztok se poté vylije buď přímo do žumpy, septiku nebo do toalety. Nespornou výhodou aplikace přes toaletu je pročištění odpadního potrubí a odstranění možného zápachu také z něj.

První dávkou přípravku zajistíte rozložení pevných nečistot v žumpě na nezapáchající tekutinu. Je však žádoucí nezapomínat na další pravidelné dávky, které udržují optimální obsah činných bakterií, a zajišťují čistý odpadní systém po celý rok.


Při používání těchto přírodních přípravků, je důležité, abyste v celém odpadním systému nepoužívali čistící přípravky na bázi chlóru, protože chlór tyto živé bakterie a enzymy zabíjí. Po dobu aplikace proto je proto nahraďte běžnými přípravky, které chlór neobsahují.

Umístění článku

další (4)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.