ČOV domácí čistírny odpadních vod

Aktualizováno 2020-12-15 06:51:05

Především nově postavené domy mají v dnešní době svoje domovní čističky odpadních vod (ČOV). Samozřejmě také u těchto čističek vás může trápit zápach, nevyhovující vzorky odpadní vody nebo ucpávání odpadního potrubí.


domovní čov
domovní čov

Domovní čistička funguje na principu biologického rozkladu organických nečistot zejména pomocí aerobních mikroorganismů.  Jinak řečeno, v nádrži jsou užitečné bakterie, které pojídají vyprodukovaný odpad. Pokud tyto bakterie nejsou v čističce přítomny v dostatečném množství, dochází k uvedeným problémům.

Většina nových čističek je po spuštění nastartována kalem z městské čističky, který tyto mikroorganismy sice obsahuje, avšak v tak malém množství, že časem dojde k jejich vyhubení a čistička se stává nefunkční.

Obnovení biologické rovnováhy v čističce odpadních vod docílíme aplikací přípravku obsahujícího tyto speciální bakterie v suché formě  Domovní ČOV (Inbakter) nebo profesionální produkt (obsahuje větší množství baktérií), vhodný o pro průmyslové čističky  Envi Waste Domovní ČOV.Domovní ČOV (EnviWaste)Domovní ČOV (Inbakter)

Zmrazené a vysušené bakterie oživíte rozmícháním přípravku v teplé vodě. Připravený roztok se vylévá přímo do čističky nebo do toalety. První dávka rozpustí pevné nečistoty uvnitř nádrže a do dvou měsíců je v ní pouze voda. Pokud chceme udržet tento proces v neustálé činnosti, je třeba doplňovat bakterie jednou měsíčně.

Upozornění: I v tomto případě dejte pozor, abyste nepoužívali současně čistící prostředky s chlórem, který živé bakterie a enzymy zabíjí.

Umístění článku

další (1)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.