Jak rychle a bez chemie uvolnit ucpaný odpad?

Aktualizováno 2020-12-15 06:26:07

Pro mnoho lidí je noční můrou ucpaný odpad a s tím spojený nepříjemný zápach. Tento problém vzniká při mytí nebo oplachování nádobí, kdy se do odpadního potrubí dostane velké množství tuku. Tuk se usazuje se zbytky jídla na stěnách odpadního potrubí, čímž snižuje jeho průtok.Pro pročištění odpadu již nemusíte volit agresivní chemické přípravky, ale můžete si zvolit přírodní cestu, pomocí enzymů a bakterií.  Tyto enzymy a bakterie účinně uvolňují ucpané opady, odstraňují zápach a udržují odpady a sifony volné po dlouhou dobu. Mezi doporučené přípravky patří ODPADY SIFONY – EnviLine.Odpady a sifony (EnviLine)

Bakterie a enzymy jsou v přípravcích zmraženy, vysušeny a uvedeny do hibernace a je třeba je oživit rozpuštěním v teplé vodě. Při tomto procesu dejte pozor, abyste nepoužívali kovové předměty, které by složky přípravku vyhubily.

Připravený roztok s bakteriemi a enzymy vlijete do umyvadla, dřezu, vany nebo sprchového koutu. Pro dobré uchycení přípravku v potrubí je vhodné daný odpad několik hodin nepoužívat. Ideální je přípravek aplikovat večer a nechat ho působit přes noc. Jakmile se bakterie a enzymy usadí, začnou likvidovat veškerý organický odpad.

Kromě rychlého vyřešení ucpaného odpadu nebo zápachu, tak slouží také jako prevence proti dalšímu ucpávání. Výsledkem je čisté, průchozí potrubí bez zápachu.

Umístění článku

další (3)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.