Sypavky na borovicích

Aktualizováno 2020-12-16 13:24:50

Sypavky způsobují hnědnutí a opad jehličí u borovic a ostatních jehličnanů. Typické u borovic je opadávání jehličí ve středu rostliny (u kmene). Opad je často velmi náhlý a hromadný.


sypavky
sypavky

Je vždy důležité tyto příznaky odlišit od poškození stromů vlivem sucha, posypových solí nebo poškození jinými houbami nebo živočišnými škůdci.Proti sypavkám (Ortiva)

U borovic se poprvé ošetřuje v polovině července a poté ještě dvakrát ve čtrnáctidenních intervalech. V případě chronického (každoročního) výskytu choroby se postřiky aplikují již od konce května.

K aplikaci je možné použít přípravek Proti sypavkám a rzím (Ortiva) (maximálně třikrát za sezónu). K postřiku je vhodné použít smáčedlo (Silwet Star). Smáčedlo zabezpečuje lepší uchycení tekutiny na hladkém jehličí. Tento přípravek je systémový, tj. po aplikaci se rozvede v celé rostlině.


Dalším možností je použití fungicidního přípravku Dithane DG Neotec.   Jedná se však o kontaktní přípravek, tj. je nutné důkladně postříkat celý strom (ze všech stran).

Umístění článku

další (1)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.