Hubení mravenců

Aktualizováno 2021-02-08 13:14:55

Mravenci patří v přírodě k pomocníkům  a jejich role je nezastupitelná  zejména při obnově přírodního systému, které byl zničen lidmi. Nicméně na zahradách nebo v bytech spíše škodí.


mravenčí hnízdo
mravenčí hnízdo
mravenec
mravenec
mravenci
mravenci
mravenec
mravenec

Mravenci na terase, kolem domu...ATAK Prášek na mravence AMP 2MG

Mravenci se velmi často vyskytují v místech, kde jsou rostliny napadené mšicemi. Mšice při sání a požeru rostliny vytváří lepkavou medovici, kterou se mravenci živí. Některé druhy mravenců o mšice pečují a poskytují jim zázení. Nejčastěji se vyskytující mravenci v zahradách jsou mravenec obecný a mravenec žlutý, lidově nazývaný „zrzavec“. Žijína nejrůznějších místech. Hnízda si staví v pařezech, na záhonech či v trávníku, kde jsou pak patrné malé hliněné kupky. Nepříjemné je, pokud se usadí na terase nebo chodníku, neboť svými chodbami mohou uvolňovat jednotlivé dlaždice.

Proti mravencům na terasách, v chodnících, na hřištích nebo na jiných technických plochách zahrady je vhodné, zejména do chodeb mraveniště použít prášek ve formě mikrogranulí, např.  ATAK prášek na mravence AMP 2 MG. Ten obsahuje účinnou látku acetamiprid. Prášek je pro mravence velmi lákavý a přijímají ho jako potravu, kterou nakrmí celé společenstvo a již  za 5-7 dnů dojde k úhynu celého mraveniště. Prášek lze použít jako zásyp u vstupů do hnízd, nebo se dá rozpustit ve vodě a aplikovat kropením nebo postřikem. 

Upozornění: Neaplikujte do záhonů zeleniny, ovoce a jiných plodin určených pro konzumaci. Nejedná se o přípravek na ochranu rostlin! (není možný postřik, posyp ani kropení!!!)


Jak vyhubit mravence v záhonech?ATAK Křemenitý prášekATAK Nástraha na mravence

Pokud se vystkytují mravenci v záhonech, je možné použít jen přípravky, které mají schovanou účinnou látku v nástraze, domečku ATAK nástraha na mavence. Domečky zatěžte kamenem a umístěne v místě výskytu mravenců. Domečky obsahují se nástrahu, kterou si mravenci odnesou do svých hnízd, kde jí nakrmí ostatní členy společenstva, kteří posléze uhynou. Tato formulace je pak bezpená pro rostliny a pro vás (rostlina nepřijde do kontaktu s účinnou látkou proti mravencům).


Pokud upřednostňujete přírodní produkty - bez chemie, tak proti mravencům, můžete použít také bioATAK Křemenitý prášek. 
Hubí mechanickou cestou, tj. tento prášek je pro mravence či roztoče tak ostrý, že pokud mravenec přejde přes tento pášek nebo je s ním jinak v kontaktu, dojde k jeho pořezání. Do 6 hodin dojde k dehydrataci a  mravenec uhyne. Je bezpečný pro domácí zvířata (pes, kočka, aj.).  Vhodný pro použití kolem záhonů. Jedná se o hubení zcela bez chemie. Mravenci ve stanech, karavanech, aj.ATAK Aerosol na létající a lezoucí hmyz Extra

Mravenci vám mohou znepříjemňovat život také mimo domov, například při kempování nebo na chatě  a v takových chvílích se jich potřebujete zbavit rychle. Pro tento účel lze použít například ATAK extra – Aerosol na létající a lezoucí hmyz 400 ml. Přímým postřikem mravence okamžitě zahubíte. Aerosol působí také preventivně, tzn. že nastříkáte nějaké místo a mravenci při vstupu na něj uhynou.Mravenci v bytech

Mravenci se bohužel nevyskytují jen ve venkovním prostředí, ale velmi často se objevují také v bytech a domech. Pro hubení mravenců v interiérech je možné kromě nástrah např. ATAK nástraha na mavence. ve formě domečků použít také gelové přípravky, např. ATAK gel na mravence. Gely je bez zápachu, jsou velmi nenápadný a proto je můžete použít ve všech zákoutích a místech, kde se mravenci vyskytují. Tato forma díky své nenápadnosti značně omezuje riziko nežádoucího zkonzumování dětmi nebo domácími mazlíčky.ATAK Nástraha na mravenceATAK Gel na mravence

Náš tip: Pokud chcete zcela vyhubit mravence z domácnosti, musíte jim umožnit, aby si přípravek z nástrahy (bufetu) nebo z gelu odnesli do hnízda. Tyto přípravky tedy aplikujete (pokládáte) na místa, kde se mravenci pohybují (do jejich cestiček).


Používejte biocidní přípravky bezpečně! Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Umístění článku

další (6)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.