Jak ochránit okrasné dřeviny a konifery před vymrznutím?

Aktualizováno 2017-11-09 14:00:05

Běžným a tradičním způsobem je ochrana dřevin vnějšími prostředky. Před mrazem se chrání obalením do bílé netkané textilie nebo obalením holého kmene jutovou páskou. Nicméně pokud nebude dřevina připravena také vnitřně, nemají tyto vnější prostředky valný význam.


Kouzlo Přírody Proti vymrzání rostlin
Kouzlo Přírody Proti vymrzání rostlin

Základem přípravy okrasných dřevin na zimu jsou dobrá podzimní výživa (hnojivo bez dusíku a s velkým obsahem draslíku), dostatečná zálivka před zimou a použití přípravku proti vymrzání rostlin, tj. Kouzlo Přírody Proti vymrzání rostlin.

Důležitý předpoklad dobrého přezimování je také dostatečná zálivka před zimou. Klíčové je maximální využití vody rostlinou. S tímto tématem také úzce souvisí odolnost dřevin proti vymrzání v průběhu zimy. Mnohdy si pěstitelé myslí, že okrasná dřevina v zimě zmrzla, nicméně dřevina vlastně uschla.

Abyste tomu zabránili, můžete použít  speciální přípravek Kouzlo Přírody Proti vymrzání rostlin. Přípravek je určen proti vymrzání a vysychání trvalek, konifer, skalniček, ke zvýšení odolnosti výsadby zeleniny, dřevin a okrasných rostlin. Výrazně zvyšuje odolnost rostlin proti stresu suchem a mrazem díky tomu, že zajišťuje vyrovnaný přísun vody pro rostliny i v době, kdy je okolní půda vyschlá, snižuje ztráty vody odplavením mimo kořenový systém a podporuje činnost půdní mikroflóry. Používá se ve formě zálivky ke kořenovému systému. Je biologicky zcela rozložitelný, v půdě vydrží účinkovat jednu vegetační sezonu (zhruba devět měsíců).

Umístění článku

další (3)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.