Jak správně zalévat okrasné dřeviny a konifery v průběhu roku?

Aktualizováno 2017-04-04 13:48:25

Okrasné dřeviny potřebují, tak jako ostatní rostliny, ke svému růstu vodu. Extrémně citlivé na dobrou zálivku jsou kontejnerové okrasné dřeviny.  Častou chybou je každodenní, ovšem velmi povrchní zálivka celé plochy, kdy při následné kontrole zjistíte velmi malou vlhkost ve vrstvě 2 - 3 cm. Kvůli tomu dřevina málo tvoří přírůstky, jen přežívá a ztrácí krásný vzhled. Mnohem lepší je zalévání po několika dnech, ovšem vydatně. Zalévejte nejlépe v podvečer a ne za poledního letního horka, neboť tím můžete způsobit rostlinám teplotní šok a zároveň se nejvíce vody odpaří.

Pro lepší hospodaření se zálivkovou vodou, vaším časem a také s penězi, je velmi výhodné použít jednou ročně kapalný půdní kondicionér Harmonie Hydretain ES.

Ten působí tak, že se po aplikaci zálivkou přichytí u kořenového systému rostliny a vytváří na kořenech rostlin malé zásobníky vody. Při dlouhodobějším suchu, může rostlina čerpat z těchto zásobníků. Díky tomu  neztratí svůj krásný vzhled a vitalitu. Přípravek tedy udržuje vodu u kořenů, podporuje rozvoj kořenové soustavy dřevin, podporuje jejich růst a snižuje potřebu zavlažování až o 50 %, což je prokázáno  změřenou úsporou vody.  Přípravek je plně biologicky odbouratelný.

Umístění článku

další (3)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.