Pomocníci na zahradu

Aktualizováno 2019-11-12 08:49:35


vak velký
vak velký
vak malý
vak malý
rukavice Palawan
rukavice Palawan

Během podzimu nás čeká nejvíce práce s uklízením zahrady po celé sezóně a s přípravou zahrady na zimu. K nejčastějším činnostem patří hrabání spadeného listí, stříhání okrasných a ovocných stromů či keřů. Ale také odplevení záhonů či pozemku před zimou. Po sklizni zeleniny pak likvidujeme ze záhonů suché natě či další zbytky. A právě při těchto pracech vzniká nejvíce organického materiálu, které potřebujeme přemístit na sběrné místo odpadů.

Běžně jej přenášíme v různých igelitových pytlích,  v přepravkách, v bedýnkách, apod. Velkým problémem těchto pomocníků je to, že se do nich mnoho takového lehkého ale většinou objemného materiálu nevejde a tím strávíme hodně času pouhým nošením tohoto zahradního odpadu do kontejneru. Dnes již existuje velmi praktický „zlepšovák“, který na své zahradě využije každý zahrádkář. Jedná se o zahradní vaky na organický odpad.

Vaky jsou vyrobeny z čistého polypropylenu, jako například tkaná textilie, ale s vysokou gramáží 130 g/m2. Jedná se o pevný materiál a samotný vak má nosnost až 1 tunu. Podle množství zahradního odpadu si můžeme vybrat ze dvou velikostí vaků, a to menší s rozměry 70x70x70 cm nebo větší vak s rozměry 90x90x100 cm.

Oba vaky mají zelenou barvu. Jsou shora otevřené a skládají se ze 4 stěn a plochého dna.  Pro praktický a jednoduchý přenos slouží 4 velká ucha. Vaky lze přemístit přenesením nebo převezením např. na kolečkách. Tak jak u běžných pytlů či vaků v profesionálním použití se i zde nedoporučuje naplněné vaky tahat po zemi, jelikož by mohlo dojít k prodření dna.


K úklidových pracem na zahradě patří také ochrana rukou, tj. rukavice.
Pro svoje široké použití jsou velmi oblíbené komfortní nylonové rukavice Palawan s latexovým povrchem. Tyto rukavice se vyznačují kvalitním systémem uchopování pro snadnou manipulaci. Na jejich výrobu byly použity přírodní materiál latex, který velmi dobře a pohodlně chrání naše ruce. Jejich další předností je dokonalá citlivost v prstech, což je důležité pro odstraňování např. drobných plevelů. Rukavice Palawan se nabízí v několika velikostech a barvách a jsou určeny jak pro ženy tak i pro muže.

Umístění článku

další (1)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.