Strupovitost a padlí jabloní a hrušní

Aktualizováno 2020-03-11 09:01:49

Choroba poškozuje listy, plody i květy. Napadené listy mají skvrny, které postupně hnědnou a odumírají. Silně napadené listy opadávají. Plody jsou typicky strupovité, často se deformují a praskají.


strupovitost jabloní
strupovitost jabloní
padlí
padlí
padlí na letorostu
padlí na letorostu
Zdravé jablko Plus - PROTI strupovitosti a padlí
Zdravé jablko Plus - PROTI strupovitosti a padlí
PROTI Strupovitosti a padlí (Sercadis)
PROTI Strupovitosti a padlí (Sercadis)

Napadené plody jsou nejen menší a nevzhledné, ale i nechutné a prakticky neskladovatelné, neboť rychle vysychají a druhotně jsou napadány různými hnilobami. V případě hrušní jsou napadány i větvičky, u kterých je popraskána kůra. Největší nebezpečí šíření je od fáze růžového poupěte do doby dvou týdnu po odkvětu. Šíření a vývoj strupovitosti podporuje deštivé počasí a teploty mezi 17 až 24 oC.

Náchylnější odrůdy a stromy v oblastech s pravidelným výskytem je potřeba ošetřovat. Pro tento účel je ideální kombinace fungicidů v soupravě ZDRAVÉ JABLKO plus  - PROTI padlí a strupovitosti jabloní. Ta obsahuje účinné látky také proti padlí jabloně. Nabízí ucelý komplexní blok pěti ošetření proti této chorobě. Balení je připravené na 10 l aplikační kapaliny / jedno ošetření.

Kromě této soupravy je možné použít také nový přípravek  PROTI STRUPOVITOSTI A PADLÍ (Sercadis),  dále  Bellis nebo Talent.

První ošetření je třeba udělat ve fázi zeleného poupěte a podle průběhu počasí ošetření opakovat v týdenních až 14 denních intervalech až do konce dubna. Další ošetření je třeba od konce května do poloviny června, v případě suchého letního počasí a ke konci vegetace. V období největšího nebezpečí infekce (od konce dubna do konce května) a za deštivého počasí je třeba přednostně používat přípravky působící léčebně. Jsou to například. PROTI STRUPOVITOSTI A PADLÍ (Sercadis) nebo Talent.

Umístění článku

další (2)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.