Výživa ovocných dřevin

Aktualizováno 2018-03-01 10:52:18

Pro výživu ovocných dřevin jsou vhodná listová hnojiva, granulovaná organická hnojiva a hnojiva z fosfátových skel.


Organické hnojivo pro ovocné dřeviny
Organické hnojivo pro ovocné dřeviny

Kapalná listová hnojiva

Ke zvýšení množství a kvality plodů ovoce je možné použít listové hnojivo Harmonie mikroprky. Jde se o koncentrát hořčíku a mikroprvků pro postřik listů všech ovocných stromů. Speciálně složení hnojiva posiluje odolnost stromů proti chorobám, škůdcům a fyziologickým chorobám. Účinně chrání před nedostatkem hořčíku, síry a mikroprvků.


Jako ochrana před nedostatkem fosforu a draslíku, zejména v období nízkých teplot půdy nebo vydatného rozvoje stromů se používá hnojivo Harmonie Plod. Obsahuje fosfor a draslík ve formě plně přijatelných listy. Přispívá ke správnému rozvoji kořenového systému a plodů, ovlivňuje zlepšení vodního hospodářství rostlin.


Granulovaná  hnojiva

Také u jádrovin je na místě použití kvalitního přírodního hnojiva v granulované formě. Trumf Ovocné dřeviny organické hnojivo je vyrobené především z kostní moučky, péřové moučky, kakaových slupek a vinassy. Svým dlouhodobým působením až po dobu tří měsíců dodává ovocným dřevinám potřebné živiny. Větší množství draslíku příznivě ovlivňuje tvorbu plodů a jejich dozrávání. Hnojivo dále obsahuje hořčík, který podporuje tvorbu listové zeleně, a přispívá tak k dobré kondici ovocných dřevin. Používá se pro ovocné dřeviny (jabloně, hrušně, třešně, višně, slivoně, broskvoně, meruňky aj.).

Aplikuje se každé tři měsíce, tedy dvakrát za sezonu (březen až duben, červenec až srpen).

Umístění článku

další (1)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.