Výživa ovocných dřevin

Aktualizováno 2020-12-17 12:43:51

Pro výživu ovocných dřevin jsou vhodná listová hnojiva, granulovaná organická hnojiva a hnojiva z fosfátových skel.Kapalná listová hnojivaWuxal SUS Kalcium

Pro výživu převážně jabloní nebo révy vinné se velmi hodí kapalé listové hnojivo s vysokým obsahem vápníku - Harmonie Vápník nebo Wuxal SUS Kalcium.  Postřikem listů a plodů podporuje tvorbu plodů, zpevňuje slupku a omezuje výskyt výživových poruch, např. hořká skvrnitost jablek.


Granulovaná  hnojivaTrumf Ovocné dřeviny

Také u jádrovin je na místě použití kvalitního přírodního hnojiva v granulované formě. Trumf Ovocné dřeviny organické hnojivo je vyrobené především z kostní moučky, péřové moučky, kakaových slupek a vinassy. Svým dlouhodobým působením až po dobu tří měsíců dodává ovocným dřevinám potřebné živiny. Větší množství draslíku příznivě ovlivňuje tvorbu plodů a jejich dozrávání. Hnojivo dále obsahuje hořčík, který podporuje tvorbu listové zeleně, a přispívá tak k dobré kondici ovocných dřevin. Používá se pro ovocné dřeviny (jabloně, hrušně, třešně, višně, slivoně, broskvoně, meruňky aj.).

Aplikuje se každé tři měsíce, tedy dvakrát za sezonu (březen až duben, červenec až srpen).

Umístění článku

další (1)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.