Výživa zeleniny

Aktualizováno 2020-03-11 10:02:16

Zelenina se používá hlavně na jídlo. Na to bychom při jejím pěstování neměli zapomínat, a co nejvíce používat přírodní hnojiva a pomocné přípravky, které obsahují především přírodní suroviny.


Organické hnojivo pro zeleninu
Organické hnojivo pro zeleninu
Organické hnojivo pro zeleninu do skleníku
Organické hnojivo pro zeleninu do skleníku

Hnojiva obvykle poskytují v různých poměrech tři hlavní prvky (dusík, fosfor, draslík). Dále pak některá hnojiva obsahují další prvky (vápník, síra, hořčík) a někdy také stopové prvky (bór, mangan, železo, zinek, měď a molybden).

Kvalitní organické plnohodnotné hnojivo by mělo mít všechny tři základní živiny, tedy dusík (N), fosfor (P) a draslík (K), a to nejlépe v minimálním množství 5% obsahu každého z prvků v hnojivu.

  • Pro rostliny pěstované ve skleníku, fóliovníku nebo pařeništi Trumf Organické hnojivo do skleníku (organické hnojivo)
  • Pro rostliny pěstované na záhonech Trumf Zelenina organické hnojivo
  • Pro rostliny do truhlíků zálivkou Krystalické hnojivo Extra NPK Zelenina s velmi vysokým obsahem hlavních živin pro dobrý růst a tvorbu plodů zeleniny. Zvýšený obsah mikroprvků v hnojivu (bór, měď, zinek) působí příznivě proti vzniku některých poruch rostlin (srdéčkové hniloby, chlorózy, dutost a hniloby košťálů, zpomalený růst, drobnolistost, atd.) nebo kapalným minerálním hnojivem Fantazie NPK Mikro.

Umístění článku

další (8)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.