Slimáci

Aktualizováno 2019-07-01 11:52:38

Slimáci a plzáci okusují nadzemní a často i podzemní části rostlin. Typickým příznakem je výskyt zaschlého stříbřitého slizu. Listy okusují od okrajů nebo vytvářejí okénka, přičemž silnější nervy bývají nepoškozené. Mohou však okusovat i klíčící rostliny. Ošetřovat je třeba již při prvním výskytu škůdců.


slimák
slimák
Granulax proti slimákům
Granulax proti slimákům
Natria proti slimákům - granule
Natria proti slimákům - granule
Natria Bariéra proti slimákům
Natria Bariéra proti slimákům

Chemická ochrana:

Z chemických produktů lze doporučit Granulax Proti slimákům. Tvoří granule, které jsou pro slimáky maximálně chutné a lákavé. Proto jsou granule pro slimáky atraktivnější než salát nebo jahody. Díky tomu tak slimáci vyhledají granule velmi rychle a dochází k velmi rychlé a zároveň řízené likvidaci slimáků. Je možné jej použít v záhonech jahodníků, salátů, zeleniny nebo okrasných rostlin.

Při zalévání nebo při dešti se nemusíte obávat rozpuštění granulí. Granule jsou velmi odolné dešti, proto vydrží na záhonu po dlouhou dobu (než je sežere slimák).

Zvýšená bezpečnost při aplikaci - granule obsahují hořkou látku Bitrex, zabraňující náhodnému požití a také přírodní repelentní látku Lore, zabraňující požití psy.

Aplikace rozsypem mezi rostliny s velmi nízkým dávkováním, tj. jen 70 g / 100 m2.


Přírodní ochrana:

Pokud rádi používáte přírodní produkty na zahradě nebo máte psy nebo kočky, pak je vhodné použít granulovaný přípravek Natria Proti slimákům 500 gÚčinná látka je fosforečnan železitý, který se běžně vyskytuje v přírodě.

Je vhodný pro ochranu jahodníku, okrasných rostlin a zeleniny před slimáky a plzáky.  Pro slimáky je velmi atraktivní, po požeru se slimáci stáhnout do svých skrýší, kde hynou. Upadá tedy sbírání uhynulých slimáků.

Deště nebo zálivky se nemusíte obávat, granule se se nabobtnají a jsou pro slimáky ještě více lákavější.

Neškodí domácím mazlíčkům ani ježkům.


Další možností je použití mechanické bariéry. Jedná se o Natria Bariéra na slimáky a plzáky.   
Bariéra se sype kolem rostlin. Kromě mechanické bariéry působí na slimáky a plzáky dehydratačně (velmi rychle). Po kontaktu s tímto materiálem se stáhnou zpět a nepřekročí vytvořenou bariéru. Také i tento produkt je bezpečný pro lidi nebo domácí či volně žijící zvířata.


Prevence:

Zajímavým zcela přírodním produktem je Kouzlo Přírody Tymatol rozprašovač. Jedná se o růstový aktivátor s výživou vyrobený z bylin. Soubor látek v přípravku obsažených podporuje růst, výnos a vitalitu zeleniny a okrasných rostlin a zároveň zvyšuje jejich obranyschopnost a odolnost vůči abiotickému stresu. Tento přírodní vodný extrakt z bylin obsahuje přírodní silice a při preventivním použití odpuzuje slimáky. Díky tomu tedy omezuje již samotný vstup slimáků na rostliny! Postřik je nutné opakovat po pěti až sedmi dnech, neboť jej jako vodný extrakt  mohou smývat srážky. Jedná se o vhodný přípavek s použitím do do skleníků.

Umístění článku

další (7)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.