Slimáci

Aktualizováno 2020-10-06 12:34:36

Slimáci a plzáci okusují nadzemní a často i podzemní části rostlin. Typickým příznakem je výskyt zaschlého stříbřitého slizu. Listy okusují od okrajů nebo vytvářejí okénka, přičemž silnější nervy bývají nepoškozené. Mohou však okusovat i klíčící rostliny. Ošetřovat je třeba již při prvním výskytu škůdců.


slimák
slimák
slimák
slimák


Chemická ochrana:Granulax -  Proti slimákům

Z chemických produktů lze doporučit Granulax Proti slimákům. Tvoří granule, které jsou pro slimáky maximálně chutné a lákavé. Proto jsou granule pro slimáky atraktivnější než salát nebo jahody. Díky tomu tak slimáci vyhledají granule velmi rychle a dochází k velmi rychlé a zároveň řízené likvidaci slimáků. Je možné jej použít v záhonech jahodníků, salátů, zeleniny nebo okrasných rostlin.

Při zalévání nebo při dešti se nemusíte obávat rozpuštění granulí. Granule jsou velmi odolné dešti, proto vydrží na záhonu po dlouhou dobu (než je sežere slimák).

Zvýšená bezpečnost při aplikaci - granule obsahují hořkou látku Bitrex, zabraňující náhodnému požití a také přírodní repelentní látku Lore, zabraňující požití psy.

Aplikace rozsypem mezi rostliny s velmi nízkým dávkováním, tj. jen 70 g / 100 m2.

Umístění článku

další (7)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.