Výživa okrasných kvetoucích nebo balkónových rostlin

Aktualizováno 2018-03-01 11:07:03

Na jaře je vhodné používat hnojiva s vyšším obsahem dusíku a naopak menším obsahem fosforu a draslíku. Můžete vybírat z pevných (granulovaných) hnojiv, krystalických hnojiv nebo hnojiv kapalných.


Organické hnojivo pro okrasné rostliny
Organické hnojivo pro okrasné rostliny

Na začátku sezóny jsou z krystalických hnojiv nejvhodnější hnojiva univerzální. tj. Krystalické Hnojivo Univerzální výživa a regenerace nebo startovací Krystalické hnojivo Extra Start. Od dubna nebo května je dobré přejít na jiný typ krystalického hnojiva. Pro petúnie a surfínie se používá Krystalické hnojivo Extra Petunie a surfinie, které obsahuje snížený obsah fosforu a zvýšený obsah železa. Takto formulované hnojivo významně omezuje velmi častou chlorózu neboli žloutnutí listů.

Krystalické hnojivo Extra Muškáty a ostatní balkónové rostliny podporuje vysoké nasazování květů, bohaté kvetení a sytou barvu květů. Tato krystalická hnojiva mají novou strukturu krystalů připomínající „nadýchané vzdušné“ krystaly. Vynikají stoprocentní rozpustností, díky čemuž je výsledný roztok zcela čirý a bez zákalu. Hnojiva jsou vhodná k zálivce, postřiku nebo hyroponii.

Krystalická hnojiva se používají obecně pro rostliny v truhlících nebo květináčích, a to zálivkou jednou týdně.


Nové typy kapalných hnojiv Fantazie Muškáty a jiné balkónové rostliny nebo Fantazie Univerzální obsahují také huminové látky. Kromě základních NPK živin a mikropvků obsahují huminové látky a mořské řasy, které podporují bohaté kvetení a zvyšují odolnost proti stresu rostlin.

Kapalná hnojiva se také většinou používají jednou týdně, a to po celou dobu vegetace.


Pro výživu okrasných záhonů je vhodné hnojivo aplikovat postřikem. Doporučeným hnojivem je Fantazie NPK mikro, které obsahuje kromě základních živin (NPK) také mikroprvky jako je železo, mangan, zinek, měď, bor nebo molybden, růstový stimulátor a netradiční prvek v hnojivech, vitamín B1. Ten podporuje zakořeňování a rozvoj kořenové soustavy. Postřik si můžete usnadnit díky praktickému aplikátoru, který je součástí balení. Aplikátor jednoduše napojíte rychlospojkou na hadici a díky němu dojde k rovnoměrnému rozptýlení účinných látek ve vodě.


Pro všechny, kdo upřednostňují přírodní pěstování bez chemie, se nabízí výživa okrasných rostlin organickými hnojivy.

Pro výživu všech trvalek, dvouletek nebo okrasných dřevin na okrasných záhonech je vhodné granulované hnojivo Trumf Okrasné rostliny organické hnojivo. Kromě základních NPK živin obsahuje také hořčík pro svěží zelenou barvu. Svým složením akceleruje tvorbu květů a zvyšuje jejich počet. Díky přírodním surovinám vylepšuje kvalitu zeminy, tvorbu humusu a nezasoluje půdu. Hnojivo zajišťuje pozvolný přísun živin, neboť působí na rostlinu dlouhodobě, až tři měsíce. Rostlina čerpá živiny z hnojiva již od prvního týdne po aplikaci.


Zajímavým produktem je přírodní přípravek vyrobený z bylin, tj.  Kouzlo Přírody Balkónové rostliny. Je vyroben ze směsí bylin s převahou zlatobýlu a tymiánu. Podporuje růst a bohaté kvetení balkónových rostlin. Navíc obsažené byliny zvyšují obranyschopnost balkónových rostlin vůči suchu, přemokření, horku, aj. .

Umístění článku

další (5)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.