Podzimní výživa ovocných a okrasných rostlin, dřevin nebo trávníků

Aktualizováno 2020-09-14 08:21:51

Podzimní výživa v září či říjnu je pro okrasné, ovocné dřeviny a rostliny nebo pro okrasné trávníky  velmi důležitá. Nejde jen o správné načasování, ale hlavně o použití vhodného hnojiva.


Trumf - Podzim
Trumf - Podzim
Trumf - Draselné hnojivo
Trumf - Draselné hnojivo

Při výživě rostlin, dřevin nebo trávníků  se v průběhu roku dbá hodně na růst. Proto se používají tzv. jarně-letní hnojiva, která obsahují vyšší poměr dusíku, který podporuje růst rostlin a dále optimální poměr fosforu a draslíku pro dobrou kondici rostlin.

Speciální podzimní hnojiva však obsahují minimální (nebo žádné) množství dusíku, více pak fosforu a nejvíce draslíku. Tímto složením docílíte toho, že uvedené rostliny přirozeně sníží svůj růst, což je před zimou vhodné, a naopak  lépe vyzraje pletivo rostliny. Díky tomu je dřevina lépe připravená na přezimování.

Podobně jako na jaře a v létě doporučujeme vybírat z přírodních granulovaných hnojiv.


Z přírodních granulovaných hnojiv je vhodné  univerzální podzimní přírodní (organické) hnojivo TRUMF Podzim.  Jedná se o přírodní hnojivo, které obsahuje nízký podíl dusíku a vysoký draslíku. Svým složením má univerzální použití, tj. můžete je nasypat k většině rostlin na zahradě. Vhodný je pro růže, trávy, okrasné keře, konifery, ovocné stromy nebo také i pro okrasné trávníky.

Aplikuje se lehkým zapravení do půdy, při výsadbách nasypání přímo do jámy ke kořenům nebo při výživě okrasných trávníků rozhozem (ideálně dávkovacím vozíčkem).

Díky přírodnímu složení je hnojivo pro rostliny zcela bezpečné, bez rizika popálení nebo předávkování.  Hnojivo působí po dobu 3 měsíců a má okamžitý účinek (tj. účinkuje již od prvního  týdne po aplikaci). Díky těmto vlastnostem je vhodné hnojivo aplikovat již v polovině nebo na konci září.

Rostlinám na podzim také i jen čistý draslík = draselná výživa.

Čím více draslíku na podzim pro rostliny, tím lépe.... K podzimnímu hnojivu nebo samostatně, dodejte nyní rostlinám organo-minerální draselné hnojivo Trumf Draselné hnojivo (Vinasse)Jedná se o čistě draselné hnojivo (obsahuje vysokých 38% draslíku), které je vhodné pro všechny rostliny (kromě kyselomilných).

Aplikuje se stejně jako předchozí hnojivo, tj.  lehkým zapravení do půdy, při výsadbách nasypání přímo do jámy ke kořenům nebo při výživě okrasných trávníků rozhozem. Rostliny budou "vnitřně" silnější a odolnější vůči mrazu, suchu a dalším stresům během zimy.Umístění článku

další (12)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.