Mšice na zelenině

Aktualizováno 2017-04-04 13:54:03

Mšice jsou drobný savý hmyz, který škodí nejen svým sáním a tím tvorbou různých deformací rostlinných tkání, ale  i tím, že přenáší nejrůznější virové choroby.

Kromě toho znečisťuje rostliny vylučovanou medovicí, která je následně přerůstána černěmi houbového původu. Mšice mají schopnost se velmi rychle množit a vytvářet početné kolonie. Za jednu vegetaci mohou mít až dvacet generací. Masovému rozmnožení mšic napomáhá teplé a suché počasí.


Chemická ochrana:

K aplikaci se doporučují přípravky Mospilan 20 SP nebo Plenum. Oba přípravky fungují systémově a účinná látka se tak po postřiku rozvede do celé rostliny.

Díky tomu není potřeba postříkat rostliny důkladně a vyhubeni jsou i škůdci, kteří nejsou postřikem přímo zasaženi.


Biologická ochrana (prevence):

Jako prevenci a přírodní ochranu lze využít olejový přípravek ze skořice Kouzlo Přírody ACM Canela. Přípravek je vhodný zejména při počátcích napadení. Bez ochranné lhůty.

Mezi další přírodní produkty patří i KouzloPřírody (KP) Plodová zelenina.

Jedná se o přírodní vodný extrakt ze směsi šesti druhů bylin, který obsahuje přírodní silice, a který při preventivní aplikaci postřikem odpuzuje mšice (tedy omezuje samotný nálet škůdců na rostliny). Postřik je nutné opakovat po 5 až 7 dnech, neboť jako vodný extrakt jej smývají srážky.

Soubor látek v přípravku nejen odpuzuje mšice, ale také podporuje růst, výnos a vitalitu plodové zeleniny a zároveň zvyšuje obranyschopnost a odolnost rostliny vůči stresu.

Umístění článku

další (6)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.