Plevele v trávnících

Aktualizováno 2020-12-10 10:07:49

Pod pojem "plevele" se rozumí všechny rostliny, které rostou na pěstební ploše proti vůli pěstitele. Pěstovaným rostlinám pak škodí různými způsoby. Někdo považuje pampelišku lékařskou, jetel plazivý, sedmikrásku chudobku nebo jitrocele za vítané zpestření své zahrady, jiný, který vyžaduje velmi kvalitní, moderní trávník, pak opodstatněně tyto rostlinné druhy považuje za nežádoucí plevele, zejména když vlivem častého sežínání se plevelné druhy postupně stávají dominantními a požadované druhy trav potlačují.


okrasný trávník
okrasný trávník
smetanka lékařská v trávníku
smetanka lékařská v trávníku
sedmikrásky v trávníku
sedmikrásky v trávníku


Ochrana

K potlačení nebo odstranění nevhodných druhů rostlin v trávnících slouží herbicidy, které jsou nejen velmi účinné, ale i dostatečně bezpečné a selektivní.Proti plevelům v trávníku (Agrofit kombin new)

Z praxe se nejlépe osvědčila herbicidní souprava Proti plevelům v trávníku (Agrofit kombi). Obsahuje dva přípravky Starane Forte a Lontrel 300. Je maximálně účinná na většinu dvouděložných plevelů v trávníku. Souprava má zcela jasné a konkrétní dávkování  (použití obou přípravku do jedné společné aplikační tekutiny). Díky tomu tak zajišťuje vysokou účinnost na dvouděložné plevele v trávnicích. K trávníku je maximálně šetrný. 2 druhy balení, tj. na 100 m2 a na 1000 m2 plochy trávníku / ošetření.

Dále je možná také souprava Krásný trávník bez plevelů (Zdravý trávník). Obsahuje herbicid Bofix a bylinný extrakt Trávník koncentrát. Herbicid si poradí s dvouděložnými plevely v trávníku a bylinný extrat zvýší odolnost trávníku na jaře, v létě i na podzim nebo v době výskytu houbových chorob trávníku.  Balení je na 100 m2 plochy / na každý postřik (ošetření). Souprava je na 4 postřiky (1x herbicidní postřik a 3x bylinný postřik).  Krásný trávník bez plevelů (Zdravý trávník)

Umístění článku

další (1)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.