Výsadba rajčat do zahrady

Aktualizováno 2018-03-01 10:44:07


Termín výsadby na záhon: v druhé polovině května

Rostliny vysazujeme na  záhon zpravidla až po polovině května, zálaží na počasí a odrůdě. Nepsaným pravidlem je výsadba sazenic rajčat až po "zmzlých", v mírných polohách se to však nemusí vždy dodržet.


Organické hnojivo pro zeleninu do skleníku
Organické hnojivo pro zeleninu do skleníku
Organické hnojivo pro zeleninu
Organické hnojivo pro zeleninu


Teplota půdy při výsadbě rajčat by měla být kolem 10 stupňů a vyšší. Před výsadbou udržujeme kořenový bal kolem rajčat. Sazenice určené do skleníku můžeme samozřejmě vysadit i dříve. Vždy ale musíme chránit vysázené rostliny před případnými mrazíky (např. překrytím bílé netkané textilie).

Při vysazování rajčat je velmi praktické na určený záhon nejprve umístit černou nebo hnědou netkanou textilii. Do textilie vyřízněte otvory, do nichž rajčata zasadíte.

Textilie zamezuje nadměrnému odpařování vody z půdy, zabraňuje prorůstání plevelů a také znečištění plodů či rostlin od zeminy.

 

Na co nezapomenout při výsadbě na záhon?

Již při vysazování na záhon je dobré myslet na základní hnojení rostlin, které bude přispívat k jejich rychlejšímu a zdravějšímu růstu. Nicméně hnojení při vysazování má jedno specifikum. Kvůli tomu, že dáváme hnojivo do jámy přímo ke kořenům, lze použít pouze hnojiva organická (přírodní), která nepopálí kořeny rostlin. Přírodní hnojiva navíc nezasolují půdu chemickými látkami, tak jak tomu je u hnojiv minerálních (chemických). Přírodní hnojiva účinkují v půdě po dobu několika měsíců.

 

Jaké hnojivo vybrat při výsadbě?

Pro rajčata pěstovaná ve skleníku se hodí například Trumf - Organické hnojivo do skleníku.

Hnojivo je svým složením je vhodné pro pěstování zeleniny ve sklenících, pařeništích nebo fóliovnících a působí po dobu až tří měsíců. Toto hnojivo patří mezi tzv. trojitá nebo plná hnojiva a to díky tomu, že obsahuje všechny základní prvky potřebné pro zdravý vývoj rostlin a to ve velkém množství.

Hnojiva obvykle poskytují v různých poměrech tři hlavní biogenní prvky (dusík, fosfor, draslík), sekundární biogenní prvky (vápník, síra, hořčík) a někdy také stopové prvky, které jsou užitečné pro hnojení: bór, chlór, mangan, železo, zinek, měď a molybden.

Kvalitní organické plnohodnotné hnojivo by mělo všechny tři základní živiny, tedy dusík (N), fosfor (P) a draslík (K) v minimálním množství 5% obsahu každého z prvků v hnojivu.

Trumf - Organické hnojivo do skleníku. toto množství dokonce převyšuje, neboť má obsah živin v poměru dusík 6%, fosfor 7% a draslík 8%.

Pro rajčata pěstovaná na záhoně doporučujeme Trumf - Zelenina organické hnojivo.

Jedná se o čistě přírodní (organické) granulované hnojivo. Je určeno speciálně pro pěstování zeleniny. Používá se pro košťálovou zeleninu (kapusta, kedluben, květák, zelí), kořenovou zeleninu (mrkev, celer, ředkvička, ředkev), plodovou zeleninu (okurka, paprika, rajčata), listovou zeleninu (salát, špenát) i cibulovou zeleninu (cibule, pór, česnek). Hnojivo působí po dobu až tří měsíců.Umístění článku

další (4)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.