Hubení štěnic

Aktualizováno 2018-07-13 06:55:25

Štěnice domácí, zvaná také jako štěnice postelní, je hmyz, který se živí nejvíce lidskou krví. Jedná se o běžného parazita lidí a zvířat. Dospělci mají ploché tělo světlehnědé až červenohnědé barvy, o velikosti 4–5 mm.


štěnice
štěnice
ATAK Somi - prášek
ATAK Somi - prášek
ATAK Sprej
ATAK Sprej
ATAK MikroCif - koncentrát
ATAK MikroCif - koncentrát

V poslední době, bývají štěnice stále více rozšířené. Patří velmi často k nechtěným škůdcům, které si můžeme přivést z dovolené nebo služební cesty.  Stačí si přivést v kufru jednu samičku. Ta dokáže naklást až 5 vajíček denně a po týdnu se již líhnout larvy. Štěnice jsou dospělé již za 2 měsíce.

Štěnice patří mezi ploštice, a jejich ploché tělo jim umožní se ukrýt do těch nejužších míst bytu (za nábytek, stěny, podlahy, aj.). Přes den spí a v noci sají krev. Sání krve trvá v průměru 3–10 min. Pokousané místa na těle se projevují v podobě svědivých puchýřků.

Pro jejich hubení (včetně vyhubení švábů a dalšího lezoucího hmyzu) můžete použít přípravek  ATAK MikroCif ve formě rozprašovače nebo koncentrátu Je vhodný zejména při  větším výskytu. Aplikuje se postřikem na stěny, nábytek. Tj. všude tam, kde je možný výskyt štěnic. Dále můžete použít prášek ATAK Somi švábi a štěnice nebo ATAK Sprej proti štěnicím nebo švábům.

V případě vyhubení štěnic z kufrů z dovolené, doporučujeme všechny tyto věci vyfumigovat ( např. v garáži) přípravkem ATAK Fumigator, ať si nezamoříte celý byt.

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.