Jak správně péčovat o trávník v létě?

Aktualizováno 2020-03-12 10:07:15

Letní výživa, pravidelné zavlažování, likvidace plevelů, mechu nebo regenerace trávníku ze sucha.


Zdravý trávník - PRO krásný trávník bez plevelů
Zdravý trávník - PRO krásný trávník bez plevelů
Agrofit kombi - PROTI plevelům v trávníku
Agrofit kombi - PROTI plevelům v trávníku
Trávník koncentrát
Trávník koncentrát
PROTI mechu v trávníku (INPORO)
PROTI mechu v trávníku (INPORO)

Letní výživa trávníku

Pokud jste na jaře aplikovali granulované hnojivo, např. Trumf Trávník Bakteria, je nyní čas provést druhou aplikaci. Organická hnojiva účinkují až 3 měsíce, proto červenec pro letní výživu je ideální. Pokud používáte kapalná hnojiva, tak výživu trávníků provádíte častěji, tj.  zálivkou nebo postřikem až 5x od dubna do srpna.


Plevele v trávníku

Již v průběhu jara nebo v létě se mohou v trávníku vyskytnout dvouděložné plevele. Jde  zejména o pampelišky, sedmikrásky, heřmánky, pcháče či rmeny. Tyto plevele se dají zpočátku eliminovat ručním vypichováním, nicméně pokud se plevele v trávníku více rozšíří, je jednodušší a praktičtější použít přípravky pro hubení plevelů, nejlépe selektivní herbicidy, které hubí plevele, ale přitom neškodí trávě.

Velmi účinné jsou soupravy - ZDRAVÝ TRÁVNÍK - Pro krásný trávník bez plevelů (pro odolnost a zdraví trávníku a pro trávník bez plevelů) nebo přímo "plevelový specialista" souprava Agrofit kombi PRO TRÁVNÍK BEZ PLEVELŮ (obsahuje 2 slektivní hebicidy).

Při aplikaci je potřeba si dát pozor, zejména v létě, na dobu aplikace. Postřik aplikujte nejlépe v podvečer, tedy v době bez přímého slunečního svitu. Již za dva až tři dny po postřiku uvidíte první účinky.

Přípravky pro hubení plevelů aplikujte vždy tři dny před nebo tři dny po sečení trávníku. Trávu z první seče po aplikaci přípravků proti plevelům nedávejte na kompost, ale zlikvidujte ji např. odvezením do sběrného místa odpadů. Ostatní seče ji můžete dále kompostovat.


Mechy v trávníku

Pokud potřebujete mech zlikvidovat, můžete použít speciální minerální hnojivo Harmonie MechStop. Hlavní výhodou je, že se jedná o speciální kapalné hnojivo, které svým vysokým obsahem železa dodává trávníku krásnou sytě zelenou barvu, zvýší růst trávníku a díky svému speciálnímu složení výrazně hubí mechy ve velmi krátkém čase. Téměř ihned po aplikaci dochází k vysušení mechů a ke změně pH hodnoty v jeho buňkách. Účinek se projevuje zhnědnutím, zčernáním a odumřením mechů do 24 hodin.

Pokud rádi používáte přírodní produkty, pak velmi dopouručujeme přírodní hnojivo PROTI mechu v trávníku (INPORO).   Jedná se o přírodní NK hnojivo s účinek na mechy, který se projeví od 24 do 48 hodin, do několika dnů je již zcela potlačen (přírodní cestou). Je vhodný pro trávníky, s vyšším výskytem mechů (během sezóny). Pro použití před vertikutací, pro vyčištění trávníků od mechů (je vhodné počkat na zhnědnutí mechů a poté provést vertikutaci). Svým složením je vhodné jako přírodní (organické) hnojivo pro podzimní výživu (obsahuje méně dusíku a více draslíku). Organický dusík je získaný z vinassy. Hnojivo je zcela bezpečné, bez rizika přehnojení nebo popálení trav, aj. Vhodné pro ekologické pěstování.


Regenerace trávníku po suchu

Pro rychlou regeneraci trávníku ze sucha nebo z jiného poškození  doporučujeme  přírodní přípravek obsahující huminové látky a bylinky, tj. Trávník koncentrát. 

Jedná se o bylinný výluh vyrobený převážně z tyminánu a rašeliny. Výrazně podporuje odnožování a kořenový systém trav. Při aplikaci dochází k rychlé regeneraci trávníku.

Přípravek aplikujte postřikem nebo zálivkou na vlhký trváník ráno nebo v podvečer. Neaplikujte za přímého slunečního svitu.

Umístění článku

další (6)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.