Hubení much a komárů

Aktualizováno 2017-06-28 05:29:08

Mouchy a komáři patří k nejčastějšímu hmyzu, který se vyskytuje v našich domovech prakticky celý rok. Mouchy sedají na jídlo a svými výkaly přenášejí nemoci, býložravé mouchy v lodyhách či kořenech rostlin vyžírají chodby v listech. Komáři jsou nebezpeční tím, že přenášejí závažná onemocnění.


Moucha
Moucha
Komár
Komár

Samičky komárů sají krev teplokrevným zvířatům a lidem a přitom mohou přenášet na slinách velmi nebezpečné nemoci, např. lymskou boreliózu. V našich krajích existuje zhruba 40-50 druhů komárů, k nejznámějším patří komár pisklavý, komár obtížný nebo komár záplavový. Komáři jsou aktivní hlavně večer, v noci nebo ráno, kdy shánějí potravu. Přes den se většina komárů schovává na chladných místech.

Jak se proti komárům a mouchám chránit?

Na terasách, v pergolách nebo na balkónech můžeme proti mouchám používat pasti na mouchy. Jedná se o plastovou past s přírodní nástrahou ve vodě. Nástraha k sobě láká mouchy, případně další obtížný hmyz, a ten se utopí. Past je nejlepší umístit zhruba 2-3 metry od pergoly. Pokud chcete omezit výskyt komárů v zahradě či domu, měli byste dbát na to, abyste  sami nevytvářeli podmínky vhodné pro jejich množení (např. stojatá voda v nádobách). Abyste zabránili vletu hmyzu do bytu či domu, je vhodné používat do oken okenní síťky. Potraviny je dobré přikrývat síťkami na potraviny.

Pro hubení jednotlivého hmyzu v bytě nebo na zahradě můžete použít přípravky ve formě aerosolů, např.  ATAK extra - Aerosol proti létajícímu a lezoucímu hmyzu, který vyniká okamžitým usmrcením hmyzu.


Používejte biocidní přípravky bezpečně! Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Umístění článku

další (1)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.