Hubení lezoucího hmyzu v bytě

Aktualizováno 2019-08-26 09:52:24

Mravenci, včetně mravenců faraónů, štěnice, švábi nebo blechy patří k velmi častým domácím škůdcům bytů, po celý rok. Přes léto jsou více aktivní blechy nebo štěnice, které si můžete přivést z dovolené.


ATAK ImidasectAnt mravenci
ATAK ImidasectAnt mravenci
ATAK DeltaCaps 50 CS
ATAK DeltaCaps 50 CS
ATAK DeltaSect - rozprašovač
ATAK DeltaSect - rozprašovač
ATAK Somi prášek proti švábům a štěnicím
ATAK Somi prášek proti švábům a štěnicím
ATAK Sprej proti štěnicícm a švábům
ATAK Sprej proti štěnicícm a švábům

Mravenci

V domácnostech se nejčastěji vyskytuje mravenec obecný nebo mravenec farao. Mravenec farao má světlejší barvu a je menší, než běžný mravenec. Pokud máme doma tyto farao mravence, tak běžné přípravky na mravence na ně nepůsobí. Je nutné použít speciální přípravky právě na tyto mravence farao.  Pro hubení můžete použít např. ATAK ImidasectAnts nástraha na mravence ve formě domečku nebo BG Tekutá nástraha ve formě gelu.

 

Štěnice

Někdy mylný názor, že štěnice žijí v nepořádku. Z  čistotou příbytku jejich výskyt nemá nic společného.  Štěnice zajímá výhradně jen lidská krev nebo krev teplokrevných živočichů (psi, kočky, aj.).

Proto štěnice patří velmi často k nechtěným škůdcům, které si můžeme přivést z dovolené nebo služební cesty.  Stačí si přivést v kufru jednu samičku. Ta dokáže naklást až 5 vajíček denně a po týdnu se již líhnout larvy. Štěnice jsou dospělé již za 2 měsíce.

Štěnice patří mezi ploštice, a jejich ploché tělo jim umožní se ukrýt do těch nejužších míst bytu (za nábytek, aj.). Přes den spí a v noci sají krev.

Pro jejich hubení můžete použít koncentrát ATAK DeltaCaps. Je vhodný zejména při  větším výskytu. Aplikuje se postřikem na stěny, nábytek. Tj. všude tam, kde je možný výskyt štěnic. Dále můžete použít prášek ATAK Somi švábi a štěnice nebo ATAK Sprej proti štěnicím nebo švábům.

 

Švábi

Švábům se daří v tmavých, vlhkých a teplých místech. Často se vyskytují kolem dřezů, umyvadel v koupelnách, apod. Švábi jsou nebezpeční, převážně díky tomu, že přenášejí nebezpečné nemoci.

Tak pro jejich hubení můžete použít koncentrát ATAK DeltaCaps. Je vhodný zejména při  větším výskytu. Aplikuje se postřikem do koutů koupelen, sklepů a tj. všude tam, kde je možný výskyt švábů. Dále můžete použít prášek ATAK Somi švábi a štěnice nebo ATAK Sprej proti štěnicím nebo švábům.

 

Blechy

Pokud máte doma psa nebo kočku, může se vám stát, že přinesou do bytu blechy. Likvidace blech je nutná při prvních příznacích. Kromě ošetření samotného zvířete, je nutné  ošetřit také pelíšek a místa, kde se vyskytuje. Pro hubení blech (všech pohyblivých stádiích) v bytě je vhodný koncentrát ATAK DeltaCaps nebo přípravek přímo ve spreji ATAK DeltaSect 015 RTU. 

Umístění článku

další (8)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.