Hubení lezoucího hmyzu v bytě

Aktualizováno 2020-12-11 06:27:52

Mravenci, štěnice, švábi nebo blechy patří k velmi častým domácím škůdcům bytů, po celý rok. Přes léto jsou více aktivní blechy nebo štěnice, které si můžete přivést z dovolené.


štěnice
štěnice
mravenci
mravenci
blecha
blecha
šváb
šváb

MravenciATAK Nástraha na mravence

Pro bezpečné hubení mravenců v bytě jsou vhodné - ATAK nástraha na mravence nebo ATAK Gel na mravence.

 Hubí celá mraveniště, tj. mravenci přijímají látku jako potravu a krmí jí ostatní členy mraveniště.


ŠtěniceATAK MikroCif rozprašovač

Někdy mylný názor, že štěnice žijí v nepořádku. Z  čistotou příbytku jejich výskyt nemá nic společného.  Štěnice zajímá výhradně jen lidská krev nebo krev teplokrevných živočichů (psi, kočky, aj.).

Proto štěnice patří velmi často k nechtěným škůdcům, které si můžeme přivést z dovolené nebo služební cesty.  Stačí si přivést v kufru jednu samičku. Ta dokáže naklást až 5 vajíček denně a po týdnu se již líhnout larvy. Štěnice jsou dospělé již za 2 měsíce.

Štěnice patří mezi ploštice, a jejich ploché tělo jim umožní se ukrýt do těch nejužších míst bytu (za nábytek, aj.). Přes den spí a v noci sají krev.ATAK Aerosol proti štěnicím Geraniol

Pro jejich hubení můžete použít chemické přípravky: ATAK DeltaCaps, ATAK MikroCif, ATAK Somi švábi a štěnice, ATAK Sprej proti štěnicím nebo švábům. Aplikuje se postřikem na stěny, nábytek. Tj. všude tam, kde je možný výskyt štěnic.

Pro rychlé vyhubení štěnic, včetně vajíček je výborný přírodní biocid: ATAK Aerosol proti štěnicím Geraniol.  Může se aplikovat na matrace, postele, koberce a další textlilní plochy. Působí až 3 týdny. Nebo také přírodní biocid bioATAK Křemenitý prášek ve spreji. Štěnice hubí mechanicky, bez žádné účinné látky.

 


Švábi

Švábům se daří v tmavých, vlhkých a teplých místech. Často se vyskytují kolem dřezů, umyvadel v koupelnách, apod. Švábi jsou nebezpeční, převážně díky tomu, že přenášejí nebezpečné nemoci.ATAK DeltaCaps

Tak pro jejich hubení můžete použít koncentrát ATAK DeltaCaps , ATAK MikroCif, ATAK Somi švábi a štěnice nebo ATAK Sprej proti štěnicím nebo švábům.  Aplikují se postřikem nebo posypem (Somi) do koutů koupelen, sklepů a tj. všude tam, kde je možný výskyt švábů.

Pro hubení jsou vhodné také přírodní biocidy, např. ATAK Aerosol proti štěnicím Geraniol.  Může se aplikovat také i na matrace, postele, koberce a další textlilní plochy. Působí až 3 týdny. Nebo také přírodní biocid bioATAK Křemenitý prášek ve spreji. Štěnice hubí mechanicky, bez žádné účinné látky.


BlechybioATAK Křemenitý prášek ve spreji

Pokud máte doma psa nebo kočku, může se vám stát, že přinesou do bytu blechy. Likvidace blech je nutná při prvních příznacích. Kromě ošetření samotného zvířete, je nutné  ošetřit také pelíšek a místa, kde se vyskytuje. Pro hubení blech (všech pohyblivých stádiích) v bytě jsou vhodné:

koncentrát ATAK DeltaCaps nebo přípravek přímo ve spreji ATAK DeltaSect 015 RTU,  ATAK Aerosol proti štěnicím Geraniol.  Může se aplikovat také i na matrace, postele, koberce a další textlilní plochy. Působí až 3 týdny. Nebo také přírodní biocid bioATAK Křemenitý prášek ve spreji. Blechy hubí mechanicky, bez žádné účinné látky.

Biocidní přípravky. Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Umístění článku

další (8)

Pomohl Vám tento článek?

Ohodnoťte prosím tento článek. Dáte nám tím cennou zpětnou vazbu pro zlepšení obsahu této stránky.

Děkujeme za zanechání zpětné vazby.